Search
Image by Oleksandr Pyrohov from Pixabay

Svjetsko juniorsko prvenstvo u Francuskoj

Blanc osvaja Super-G zlato!

Nakon srebra u spustu u utorak, Švicarka Malorie Blanc okrunjena je svjetskom prvakinjom u Super-G na Svjetskom prvenstvu u alpskim juniorima.

Nastavlja se uzlet Švicarke na juniorskom Svjetskom prvenstvu u Portes du Soleilu (Fr): Malorie Blanc (20) osvaja zlato u Super-G-u. Valaisianka je nadvladala ÖSI dvojac Viktoriju Bürgler i Nicole Eibl.

U spustu u utorak Blanc je osvojila srebro iza Austrijanke Victorie Olivier. Od ostalih Švicarki, Isabella Pedrazzi (7.) i Stefanie Grob (10.) su u prvih 10 u Super-G-u.  U podne je Livio Hiltbrand (20) osvojio i svoju drugu medalju u ovom Svjetskom kupu: nakon zlata u spustu, osvojio je broncu u Super-G-u. Talijan Max Perathoner postaje svjetski prvak ispred Španjolca Andera Minteguija. Thomas Zippert iz Graubündena je peti.

Izvor: Blick